Biyografiler

 
Mukadder Başeğmez ( 1953)  
İstanbul Milletvekili-FP
Sivas-Zara - 1953, Abdullah, Pakize - Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü - Serbest Ticaret - XIX, XX nci Dönem İstanbul Milletvekili - Evli, 4 Çocuk.

HAKKINDA YAZILANLAR

GÜNDEM

Başeğmez FP'den istifa etti
Hürriyet 20 Nisan 2001

FP İstanbul Milletvekili Mukadder Başeğmez, partisinden istifa etti. Başeğmez, ''FP'ye ve partililere saygım ve sevgim hep oldu, olacak. Bir tenkidim yok'' dedi. Tayyip Erdoğan'la hareket etmediğini söyleyen Başeğmez, başka bir partiye geçip geçmeyeceğine yönelik bir soruya ise "Bakacağız" yanıtını verdi.

Başeğmez, TBMM Başkanlığı'na gönderdiği istifa dilekçesinde, ''Fazilet Partisi'nden 19. 4. 2001 tarihi itibariyle istifa ettiğimi beyan eder, gereğini arz ederim'' ifadesine yer verdi.

Başeğmez, gazetecilerin istifasının gerekçesini sorması üzerine, ''böyle oldu'' ifadesini kullandı ve siyasetçilerin toplumsal değişim talebini görmezlikten gelemeyeceğini söyledi.

Mukkader Başeğmez, parti yönetimiyle herhangi bir anlaşmazlığının bulunup bulunmadığı sorusu üzerine, ''FP'ye ve partililere saygım ve sevgim hep oldu, olacak. Bir tenkidim yok'' diye konuştu.

''Tayyip Bey'le mi hareket ediyorsunuz?'' sorusuna Başeğmez, ''Hayır'' karşılığını verirken, ''Başka bir partiye geçecek misiniz?''sorusuna da ''Bakacağız'' dedi.

Başeğmez'in istifası ile FP'nin milletvekili sayısı 101'e düşerken, bağımsızların sayısı 8'e yükseldi.

Başeğmez Geri Döndü !

Fazilet Partisi'nden istifa ettiğini açıklayan İstanbul Milletvekili Mukadder Başeğmez bir gün sonra partisine geri döndü.
 

  Siyasi Biyografiler  ( Kim Kimdir ? )  /  Kategoriler
Milletvekili Adayları
Ak Parti Milletvekili  Adayları CHP Milletvekili Adayları
MHP Milletvekili Adayları DSP Milletvekili Adayları
DP Milletvekili Adayları Has Parti Milletvekili Adayları
SP Milletvekili Adayları BBP Milletvekili Adayları
  Milletvekili    Başbakan
 Belediye Başkanı     Bakan
 Cumhurbaşkanı  Parti Başkanı
 Siyaset Adamı  TBMM Başkanı
  Siyasi Biyografiler  ( Tüm Kategoriler )  / Alfabetik Liste